- bullrun 700x400 - دلایل افزایش خیره کننده قیمت بیت کوین

در آپریل و می ۲۰۱۹ شاهد رشد خیره کننده قیمت بیت کوین بوده ایم . با رشد قیمت بیت کوین از ۳۲۰۰ دلار به بالای ۶۰۰۰ دلار ، رشد ۹۰ درصدی این ارز دیجیتال محبوب و معروف را تجربه میکنیم .

اما به راستی دلایل این رشد قیمت چیست ؟

در اخبار روز شاهد هک و ربودن تعدادی بیت کوین به ارزش ۴۰ میلیون دلار از یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال جهان ، صرافی بایننس بوده ایم . و چندی پیش نیز دولت چین اعلام نمود که قصد دارد فعالیت مزارع استخراج بیت کوین را در این کشور محدود و ممنوع نماید. این اخبار نیز علی رغم پیش بینی ها ، هیچ تاثیری در کاهش رشد قیمت بیت کوین یا تبدیل بازار بیت کوین ، به بازاری خرسی نداشت و این رمز ارز همچنان به رشد خود ادامه میدهد و دیروز به بالاتر از ۶۰۰۰ دلار صعود کرد.

شب پنجشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ۹۸ ، بیت کوین به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید . و نشان داد با بی توجهی به اخبار منفی منتشره در حاشیه بازار پر رونق این روزها ، به رشد گاوی بلند مدت خود که نیروی محرک آن شاید ، سرمایه گذاران وفادار این رمز ارز و عوامل اعتبار زا باشد، ادامه خواهد داد .

عوامل اعتبار زا ، بیت کوین را مجددا پمپ کرد

یک شرکت مدیریت سرمایه در بوستون که در وال استریت نیز معروف و معتبر است اعلام نمود که در هفته های آینده ، برای مشتریان خود ، خرید و فروش بیت کوین را انجام خواهد داد .

این خبر در ۶ می (۱۵ اردیبهشت) منتشر شد . و دقیقا زمانی که بیت کوین در پروسه تصحیح قیمت از نرخ ۵۸۴۶ دلار به سر میبرد . به این بازار رونقی دوباره بخشید و در ۷ می (۱۶ اردیبهشت) ، خبر هک شدن صرافی بایننس منتشر شد ، که بازار بیت کوین بیشتر به خبر مثبت واکنش نشان داد و روند افزایشی خود را حفظ نمود و در صرافی کوین بیس ، ۴.۹۸ درصد افزایش یافت.

- svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww - دلایل افزایش خیره کننده قیمت بیت کوین
چارت بیت کوین در صرافی کوین بیس و نحوه واکنش آن به خبر بایننس و خبر اعتبار بخش بوستون

دلیل اهمیت خرید و فروش بیت کوین توسط سرمایه گردانان وال استریت ، این است که بیت کوین بدون حضور سرمایه وال استریت ، به حجم معاملات بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دست پیدا کرده . حال تصور میزان افزایش حجم معاملات با حضور سرمایه های هوشمند و حجیم وال استریت ، غیر قابل تصور است .

ارزهای دیجیتال

بازاربیت کوینتحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *