بیت کوین - imagges - بیت کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال محبوب 2020

بیت کوین کش Bitcoincash :بیت کوین کش بیت کوین - svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww - بیت کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال محبوب 2020

شاخه ای از بیت کوین اصلی است که در تابستان سال 2017 راه اندازی شد و با اوج گیری خود تبدیل به یکی از معروفترین ارزهای مجازی مورد معامله گردید. با این وجود تفاوت های کلیدی میان بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به افزایش حجم هر بلوک به 8 مگابایت در مقابل حجم 1 مگابایتی بیت کوین و همچنین حذف کد سگویت  (SEGWIT)  اشاره کرد که موجب افزایش سرعت و حجم پردازش تراکنش ها می گردد.

لایت کوین Litecoin :

لایت کوین بیت کوین - svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww - بیت کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال محبوب 2020

ارز مجازی لایت کوین در سال 2011 توسط چارلز لی فارغ التحصیل و مهندس سابق گوگل راه اندازی شد. این ارز مجازی به عنوان برادر کوچکتر بیت کوین شناخته می شود و شباهت های زیادی به برادر بزرگتر خود دارد زیرا ارزی است که بر پایه رمزنگاری همتا به همتا بنا شده است. بیت کوین به دلیل امنیت بالای شبکه ناشی از کد های پیشرفته ریاضی و استقبال گسترده مردمی جزو ارزهای دیجیتال معتبر می باشد. تایید تراکنش در این ارز دیجیتال 3 دقیقه می باشد که از بیت کوین سریعتر استو این موضوع و موارد دیگر نظیر سرعت بیشتر و انتقال آنی و همچنین افزایش تعداد سکه ها و تغییر رابط کاربری گرافیکی از تفاوت های این ارز با بیت کوین می باشد. سقف استخراج برای لایت کوین در مجموع 84 میلیون واحد در نظر گرفته شده است.

داج کوین Dogecoin :داج کوین بیت کوین - svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww - بیت کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال محبوب 2020

در سال 2013 و چهار سال پس از اولین بلوک بیت کوین برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس بدون در نظر گرفتن پذیرش و اقبال عمومی نسبت به این ارز دیجیتال و صرفا برای ایجاد یک میم اینترنتی محبوب و یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه که برای معرفی خود از لوگوی برگرفته از تصویر سگ شیبا اینو استفاده می کرد، در صدد برآمد تا ارز دیجیتال خود را برنامه نویسی کرده وبا کمک جکسون پالمر، مدیر محصول و تحلیلگر داده در شرکت ادوبی، داج کوین را به دنیا معرفی کند. این ارز دیجیتال یک رمز ارز خصوصی و غیر متمرکز می باشد که الگوریتم آن بر پایه لایت کوین بوده و از لحاظ فنی گونه دیگری از لایت کوین به شمار می رود. استخراج آن دائمی است و متوقف نمی گردد و نسبت به استخراج بیت کوین راحت تر است. همچنین زمان تراکنش در این رمز ارز به واسطه استفاده از تکنولوژی رمزگذاری خاص از بیت کوین کمتر بوده و به همین سبب در طول مدت 5 ساله از عمر خود با اقبال و اشتیاق کاربران مواجه شده و رشد بسیار خوبی داشته است. این ارز در سال های اخیر به عنوان یک سیستم پرداخت انعام نیز محبوبیت قابل توجهی میان کاربران بدست آورده است بدین صورت که برای تولید کنندگان محتوای با ارزش به جای لایک به نویسندگان آن محتوا، داج کوین اهدا خواهد شد که ارزش واقعی دارد و می تواند در شبکه اینترنت مورد استفاده کلان قرار گیرد.این ارزدیجیتال در حال حاضر دارای جامعه آنلاین خاص خود می باشد و در آغاز سال 2018 بازار سرمایه خود را به 2 میلیارد دلار رساند.

اتریم ethereum :

اتریوم بیت کوین - svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww - بیت کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال محبوب 2020

اتریم به عنوان یک پلتفرم  نرم افزاری غیر متمرکز و متن باز در سال 2013 به عنوان یک شبکه فوق العاده دنیای کامپیوتر توسعه داده شد و و در ژوویه 2015 انتشار یافت که هدف آن خلاص شدن از نیاز به شرکت های ثالث مانند اپل در ایجاد و توسعه نرم افزار بود. در اتریوم می توان اپلیکیشن های غیر متمرکز ایجاد کرد که این اپلیکیشن ها از بلاک چین مخصوص برای تراکنش های مالی خود استفاده می کنند. این اپلیکیشن های توسعه یافته در اتریوم در یک پلتفرم عمومی توزیع شده اند در واقع این برنامه های غیر متمرکز بلاک چین خصوصی نداشته و از بلاک چین اتریوم استفاده می کنند که توکن اتر نامیده می شوند. در واقع توکن ارزها برنامه های غیر متمرکزی هستند که خودشان بلاک چین خصوصی نداشته و از بلاک چین های دیگر مثل اتریوم استفاده می کنند. در بلاک چین اتریوم ماینر ها بر خلاف بیت کوین که در آن واحد های کوچک بیت کوین استخراج می گردد، برای یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده به نام اتر که شبکه را تامین می کند کار می کنند. در واقع ماشین مجازی اتریوم روند راه اندازی و خلق برنامه های مبتنی بر بلاک چین را بسیار آسان تر و کارآمد تر از همیشه می کند. یعنی بدون نیاز به ایجاد یک بلاک چین خاص برای هر برنامه می توان از بلاک چین اتریوم برای آن برنامه و هزاران برنامه دیگر استفاده نمود. در اتریوم همانند بیت کوین تراکنش ها قابل ردیابی هستند نکته مورد بحث و تردید در اتریوم این است که در خصوص تعداد سکه های در گردش این رمز ارز ابهام وجود دارد و تعداد نهایی تولید آن مشخص نیست.

ریپل Ripple XRP :

ریپل بیت کوین - svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww - بیت کوین و دیگر رمز ارزهای دیجیتال محبوب 2020

بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ، ریپل به عنوان یک شبکه معامله متمرکز طراحر شده است که برای انتقال پول توسط بانک ها استفاده می شود و سازو کاری مشابه  سیستم انتقال پول سوئیفت برای بانک ها ایجاد می کند. ریپل در سال 2012 با هدف سهولت در پرداخت های آنلاین معرفی شد و در واقع یک سیستم پرداخت توزیع شده متن باز می باشد. ارز موجود بر روی این شبکه XRP نام دارد که این ارز به توکن XRP تبدیل و از طریق شبکه ریپل ارسال و پس از آن مجددا به ارز XRP بازگردانده می شود و معامله آن مشابه معامله سهام است. ریپل به جای رو در رو شدن با بانک ها و موسسات مالی رسمی روند کمک به رشد وتثبیت جایگاه آن ها را در پیش گرفته است واز حامیان جریان گردش مالی آزاد می باشد. این فرآیند با وصل شدن شبکه ریپل به بانک ها و موسسات بزرگ مالی جهان و انتقال پول در بستر شبکه آن صورت می گیرد. بر خلاف بیت کوین که در هر ثانیه 7 تراکنش انجام می دهد ریپل قادر است در هر ثانیه 1500 تراکنش انجام دهد و مدت زمان تایید هر تراکنش در آن 4 ثانیه می باشد . تعداد واحدهای ارزی آن محدود و برابر 100 میلیارد دلار می باشد که تا کنون 40 درصد آن در گردش است. در مجموع می توان گفت که ریپل به دلیل سرعت بالای تراکنش مالی نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، قابلیت اطمینان بالا، هزینه های کمتر و شبکه همتا به همتا و کارمزد معامله پایین در شبکه آن سبب شده مورد استقبال شرکت های مالی بزرگ جهان قرار گرفته و روز به روز به تعداد آن ها افزوده شود.

ارزهای دیجیتالمفاهیم پایه

اتریومارز دیجیتالارز مجازیبیت کوینبیت کوین کشداج کوینرمز ارزریپللایت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *