بررسی سیاست استفاده از ارزهای دیجیتال در هیئت دولت

- majazi01 - بررسی سیاست استفاده از ارزهای دیجیتال در هیئت دولت

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: سیاست نهایی در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتالی در کشور به زودی در سطح هیئت دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد.ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف ارزهای دیجیتالی (ارز رمز) در کشور گفت: دولت در حال تهیه مصوبه ای برای سیاست گذاری در این حوزه است.

وی افزود: با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال یکی از پدیده های مهم در حوزه فناوری مالی و بازار پرداخت محسوب می شوند، نظارت بر ارزهای رمزنگاری شده در داخل کشور ضروری است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت آخرین مراحل بررسی را می گذراند و به زودی در سطح هیئت دولت بررسی می شود.

فیروزآبادی اظهار داشت: کشور در مرحله انجام سیاست های اولیه برای تعیین تکلیف مشارکت کنندگان در حوزه ارزهای دیجیتالی است و در این زمینه با توجه به پیش نویسی که پیش از این مرکز ملی فضای مجازی برای طرح در شورای عالی فضای مجازی تهیه کرده بود، در این زمینه با کمیسیون اقتصادی دولت همکاری می کند تا در نهایت این سند برای طرح به هیئت دولت برود.

به گزارش مهر، پیش از این نیز معاون مرکز ملی فضای مجازی از برنامه ریزی برای قانونی شدن فعالیت دست اندرکاران حوزه ارز دیجیتال از جمله استخراج کنندگان (ماینر) و صرافان این بازار و نیز واردات قانونی تجهیزات ارز دیجیتال خبر داده بود.

سعید مهدیون در این باره گفته است: هیئت دولت در حال کار روی مصوبه ای است که فعالیت ماینرهای ارز دیجیتال شکل صنعت و قانونی به خود بگیرد و استخراج این نوع ارز در کشور قانونی شود. در این سند سیاستی، بانک مرکزی، بورس و سایر دستگاه های مرتبط، ضوابط خود را اعلام کرده اند و این سیاست گذاری در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی نیز به بحث گذاشته شده است.

تمامی فعالان این حوزه امیدوارند تا دولت ، هر چه سریعتر ، با تدوین قوانین عادلانه مربوط به حوزه استخراج ارزهای دیجیتال و تبادل ارزهای دیجیتال ، امکان فعالیت قانون مدارانه و کنترل شده ی فعالان این حوزه را فراهم آورد

توجه دولت به این حوزه ، میتواند در ورود ارز به کشور و صادرات آسان برق و انرژی ، با توجه به این نکته که ایران یکی از بزرگترین ذخایر گاز جهان را داراست ، کارساز باشد .

و این صنعت میتواند با توجه به شرایط تحریمی کشورمان بسیار مفید باشد . مجموعه بیت کوین چی با اعتقاد به این نکته که حرکت در این حوزه با دلایل متعدد، به نفع کشور است، با تمام قوا در این مسیر حرکت خواهد کرد‌.

منبع : شورای عالی فضای مجازی (www.majazi.ir)

اخبارارزهای دیجیتال

ارز دیجیتالارز مجازیاستخراجرمز ارز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *